• Čo by ste mali vedieť o METODKE...

Informácie pre uchádzačov o štúdium pre školský rok 2023/2024

M - motivujúca

E - empatická

T - tvorivá

O - otvorená svetu

D - dynamická

K - kvalitná

A - aktívna

• Gymnázium, Metodova je škola s dlhoročnou tradíciou v centre Bratislavy s dobrou polohou v blízkosti Trnavského mýta – dopravného uzla MHD, s dobrou dostupnosťou prostredníctvom pešej i automobilovej dopravy. Škola ponúka rôzne príležitosti aj pre najnáročnejších študentov maximálne rozvinúť ich potenciál.
          • Na škole je možné študovať 4-ročnú (všeobecnú, s dôrazom na prírodovedné predmety), 8-ročnú (s posilnenou výučbou cudzích jazykov) a 5-ročnú (bilingválnu, slovensko-francúzsku) formu štúdia.
          • Zámerom všetkej pedagogickej práce učiteľov je vytvorenie prostredia zaručujúceho vysoký odborný štandard poskytnutého vzdelania, ktoré pomáha mladým ľuďom hodnotovo i profesionálne sa orientovať v dnešnom svete.
          • Škola opakovane (v rokoch 2014, 2017, 2020 a 2023) získala certifikát kvality LabelFrancEducation ako uznanie vysokej kvality bilingválneho frankofónneho štúdia, ktorý je udeľovaný francúzskym Ministerstvom európskych a medzinárodných záležitostí a ktorý zaraďuje našu školu medzi 651 najkvalitnejších frankofónnych škôl na svete.
          • Do najvyššej kategórie gymnázií, ktorých pridaná hodnota vo vzdelávaní bola nad úrovňou očakávania vo všetkých doterajších meraniach maturantov v rámci SR patrí len 6 gymnázií. Naša škola je na prvej priečke.
          • Na škole pôsobia 3 kvalifikovaní francúzski lektori a 1 nemecký lektor.
          • Štúdium na bilingválnej forme štúdia prebieha na základe medzivládnej dohody s Francúzskou republikou. Súčasťou štúdia sú pre žiakov 1. a 2. roč. (prípadne aj 3. ročníka) výmenné pobyty organizované v spolupráci s partnerskými lýceami vo Francúzsku (lýceá v Ste Anne d´Auray, St Pol de Léon, Bègles) a v belgickom Ciney.
          • Naša škola je skúšobným centrom pre jazykové certifikáty DELF  A1-B2 vo francúzskom jazyku, rovnako sme skúšobným centrom pre jazykové certifikáty Sprach diplom DSD1, DSD2 v nemeckom jazyku.
          • Sme súčasťou viacerých projektov – eTwinning, Erasmus+ - držitelia Akreditácie do roku 2027, DofE:Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, Pridružené školy UNESCO.
          • Sme zapojení do unikátneho projektu v oblasti vzdelávania finančnej gramotnosti - FinQ - ktorého súčasťou je len 200 škôl z celého Slovenska.
          • Naši žiaci sú veľmi úspešní v krajských celoštátnych, ale i medzinárodných športových či umeleckých súťažiach a  jazykových olympiádach.
          • Škola disponuje širokou škálou moderných odborných učební (štyri učebne informatiky, tri odborné učebne jazykov, dve odborné učebne fyziky, tri odborné učebne biológie, chemické laboratórium, jedenásť multimediálnych učební, sedem učební s interaktívnymi tabuľami, 2 učebne s LCD monitormi, dejepisná študovňa, možnosť výuky prostredníctvom prenosnej IKT techniky vo všetkých kmeňových triedach).

• Súčasťou školy je novovybudovaný športový areál, ktorý má  interiérové priestory (tri telocvične, posilňovňa, tanečné štúdio), ako aj  exteriérové priestory (dve multifunkčné ihriská, trávnaté futbalové ihrisko, bežecká dráha). Spomínané športoviská  okrem verejnosti využívajú aj členovia občianskeho združenia Naša atletika, ktorej súčasťou je aj reprezentant SR v atletike a halový majster Európy Ján Volko.
          • K dispozícii je prístup na internet, zrekonštruovaná žiacka knižnica, žiak sa môže stravovať v školskej jedálni, má k dispozícii širokú ponuku záujmových krúžkov.
          • Žiaci môžu tráviť voľný čas v oddychovej zóne moderne zrekonštruovaného školského dvora.