• Informácie o štúdiu - ABLS

SLOVENSKO - ANGLICKÁ SEKCIA

V školskom roku 2024/2025 otvárame nový typ štúdia - bilingválne slovensko -anglické.

Talentová prijímacia skúška pozostáva z

• testu zo všeobecných študijných predpokladov a z
          • testu zo všeobecných jazykových schopností.

Prijímacia skúška je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a pri splnení stanovených podmienok žiakov tercie a kvarty 8-ročného štúdia.

Obsah a organizácia štúdia

V prvom ročníkuje sa druhý vyučovací jazyk - anglický - vyučuje v hodinovej dotácii 10 hodín za týždeň.

Druhý cudzí jazyk si žiak vyberá podľa aktuálnej ponuky. Napr. nemecký, francúzsky alebo španielsky jazyk.

V 2. - 4. ročníku sú v anglickom jazyku vyučované predmety: anglická a americká literatúra, reálie anglicky hovoriacich krajín, matematika, chémia a biológia.

V 2. - 5. ročníku postupuje škola v súlade s rámcovým učebným plánom pre bilingválne štúdium, prišom predmety vyučované v druhom vyučovacom jazyku sa učia v minimálnej týždennej hodinovej dotácii 35 vyučovacích hodín spolu tak, aby bolo žiakom umožnené dosiahnuť komunikačnú úroveň druhého vyučovacieho jazyka C1.

Podľa záujmu žiaka a v súlade s jeho profiláciou po skončení gymnaziálneho štúdia sú ponúkané rovnaké povinne voliteľné predmety - semináre ako v  študijných odboroch štvorročného a osemročného štúdia, resp. čiastočne päťročného bilingválneho slovensko-francúzskeho štúdia: literárny seminár, konverzácia v anglickom jazyku, konverzácia v nemeckom jazyku, konverzácia vo francúzskom jazyku, konverzácia v španielskom jazyku, seminár z matematiky, seminár z matematiky - vyššia matematika, programovanie, seminár z informatiky, seminár z biológie, seminár z fyziky, seminár z chémie, ekonomika, seminár z dejepisu, seminár z geografie, spoločenskovedný seminár, dejiny umenia, psychológia. V piatom ročníku si žiaci vyberajú 14 hodín povinne voliteľných predmetov, čím sa individuálne profilujú podľa svojho záujmu a smeru ďalšieho štúdia.