• Stravovanie v školskom roku 2023/2024

Školské stravovanie NIE JE SLUŽBOU, ale významným faktorom, ktorého definícia znie: PREVENCIA VÝŽIVOU.

Stravovanie v školskej jedálni prebieha na základe objednávania obedov a elektronického systému výdaja stravy prostredníctvom aplikácie strava.cz.

Objednávanie obedov

Na stránke školy v záložke "Objednávanie obedov" (horná lišta) je stravník presmerovaný na stránku www.strava.cz, kde po zadaní prihlasovacieho mena a hesla (novoprijatí študenti obdržia prihlasovacie údaje od triedneho učiteľa) sú k dispozícií záložky (horná lišta):

• jedáleň  - všeobecné informácie (adresa školskej jedálne, telefónne číslo, email, číslo účtu školskej jedálne),
          • objednávky - priečinok obsahuje jedálny lístok. Ponúkame na výber 2 jedlá. Prednastavený je k odberu obed č. 1..  Stravník si môže prihlásiť/odhlásiť obed iba na tie dni, na ktoré je zadaný jedálny lístok. Klikom na prázdny zelený štvorček pri obede č.1/obede č. 2 sa objaví modrá značka (obed je prihlásený). Klikom na modrú značku v zelenom štvorčeku pri obede č.1/obede č.2 značka zmizne (obed je odhlásený). Preklikávaním medzi obedom č.1 a obedom č.2 dochádza k zmene obedu (napr. ak stravník má označený obed č.1 a chce si objednať obed č.2). Po akýchkoľvek úpravách je nutné kliknúť na odoslať (inak sa zmeny neuložia).
          • výdaj - poskytuje informácie o tom, či mal stravník obed vydaný/nevydaný,
          • platby - poskytuje prehľad o úhrade platieb za stravu a v pravom hornom rohu je uvedená výška zostatku na stravnom,
          • správy - zasielanie správ (potvrdenie objednávky, upozornenie na nedostatočnú výšku konta, upozornenie na neodobratú stravu, informácia o došlej platbe) bude po požiadaní nastavená osobne u vedúcej školskej jedálne, alebo si stravník zasielanie nastaví v záložke nastavenie,
          • nastavenie - tu si stravník môže zmeniť heslo a nastaviť zasielanie správ,
          • prihlasovacie údaje na stránku www.strava.cz zostávajú študentom v platnosti počas celého štúdia.

Výdaj stravy

• výdaj obedov je v čase od 11,40 do 14,00 hod.,
          • novoprijatí študenti, ktorí sa chcú stravovať musia vypísať a prostredníctvom triednych učiteľov odovzdať vedúcej školskej jedálne Zápisný lístok na stravovanie (tlačivo nájdete na stránke školy v priečinku "Tlačivá").
          • obedy sú vydávané na školskú čipovú kartu (ISIC). Pred začiatkom stravovania si je nutné aktivovať ISIC kartu v kancelárii vedúcej školskej jedálne. Novoprijatí študenti obdržia  ISIC kartu na obedy už aktivovanú. Ak bude študentovi ISIC karta vydaná neskôr, môže sa stravovať a  bude mu vydaná náhradná stravenka.,
          • stravník je povinný na odobratie obedov nosiť ISIC kartu. V prípade, ak si stravník zabudne ISIC kartu,  musí to nahlásiť vedúcej školskej jedálne a po preukázaní sa dokladom totožnosti (občiansky preukaz, kartička poistenca - môže byť aj nafotený v mobile, prípadne ISIC karta nafotená v mobile) u vedúcej školskej jedálne mu bude vydaný náhradný lístok. Náhradné lístky sa vydávajú iba počas veľkej prestávky v čase od 10,35 do 10,55 hodiny.
          • stratu ISIC karty okamžite nahláste vedúcej školskej jedálne.