• 4GYM

Výsledky podľa poradia 4GYM.pdf

Výsledky podľa kódu uchádzača 4GYM.pdf

Informácia pre zákonných zástupcov

Zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania

Riaditeľ strednej školy zverejňuje zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania dňa 19. mája 2023 (termín určený MŠVVaŠ SR). Cez elektronický systém Slovensko.sk boli, resp. budú zaslané oficiálne rozhodnutia o výsledku prijímacieho konania. Ak zákonný zástupca žiaka nemá aktivovanú elektronickú schránku, rozhodnutie bude doručené poštou. Rozhodnutia zaslané prostredníctvom elektronického systému EduPage majú iba informatívny charakter.

Potvrdenie nástupu na strednú školu prijatých uchádzačov

Zákonný zástupca od dnešného dňa najneskôr do 24.5. 2023 (do 23:59 hod.) písomne potvrdí prijatie na vzdelávanie.

Potvrdením nástupu na jednu školu stratia platnosť rozhodnutia o prijatí na všetky ostatné stredné školy, na ktoré bol uchádzač prijatý (pozn.: nestráca sa tým možnosť podať odvolanie).

Potvrdenie o nastúpení na štúdium je potrebné písomne potvrdiť cez EduPage platformu. Iba v prípade, že základná škola uchádzača o štúdium nedisponuje týmto systémom, potvrdenie ( vzor TU) je možné zaslať prostredníctvom emailovej komunikácie (riadne podpísané a naskenované) na office@gmet.sk  – potvrdenie musí byť odoslané do 24. mája 2023 (23:59 h).

Čo robiť v prípade neprijatia na štúdium?

Zatiaľ neprijatí uchádzači pre nedostatok miesta splnili podmienky prijatia. Po sčítaní bodov sa umiestnili v poradí, ktoré prevyšuje počet žiakov, ktorých možno prijať.

Na základe doručeného oficiálneho rozhodnutia o neprijatí, zákonný zástupca maloletého uchádzača môže podať odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov vieme, že sa bude poradie aktualizovať a na uvoľnené miesta budú oslovení ďalší uchádzači podľa poradia, ak ich zákonný zástupca podal odvolanie.

Ak sa vyhovie odvolaniu

Ak bolo odvolaniu proti rozhodnutiu o neprijatí vyhovené a uchádzač má záujem nastúpiť na štúdium na našej škole, potom odovzdané záväzné potvrdenie o nástupe žiaka na štúdium na pôvodnej škole musí zákonný zástupca písomne zrušiť a písomne potvrdiť nástup na našej škole.