• Správa o činnosti za rok 2009

• Občianske združenie METODKA, Metodova 2, 82108 Bratislava

SPRÁVA  O  ČINNOSTI  ZA  ROK  2009

Vážení rodičia.

Dovoľte mi, aby som Vás oboznámila s činnosťou OZ Metodka v roku 2009.

V roku 2009 Občianske združenie Metodka pokračovalo v podpore vzdelávania na Spojenej škole  podľa svojich nových  stanov, ktoré boli schválené a zaregistrované na MV SR   26. 2. 2010 .

V  roku 2009 boli príjmy OZ vyššie ako v minulom roku. Celkové príjmy boli 122 370,04 eur.

Na tejto sume sa najviac podieľajú príspevky podielu 2% DzP fyzických a právnických osôb, ktoré získalo OZ vo výške 38 330,08 eur. Ďalšími príjmami boli členské príspevky fyzických osôb v sume 17 657,92 eur, ktoré boli porovnateľné s minulým rokom.

Príspevky právnických osôb boli v tomto roku nižšie ako v roku 2008. Celková suma dosiahla 12 027,96 eur. Z väčšej miery to boli účelovo viazané prostriedky. Prispievateľmi boli: Francúzske veľvyslanectvo, Nadácia Jurki, Liga za duševné zdravie, Slovenská elektrizačná prenosová sústava.

Za tieto finančné prostriedky všetkým veľmi pekne ďakujeme.

Aj v roku 2009 sme sa zaregistrovali ako prijímatelia 2% daní z príjmov fyzických a právnických osôb.

Príjmy z 2% z roku 2008,  sme vo výške 33  467,90  eur úplne vyčerpali a čerpanie sme zaslali do Obchodného vestníka.

Celkové výdavky OZ Metodka v roku 2009 boli v porovnaní s minulým rokom vyššie. Výdavky boli vo výške 82 458,47 eur.

Najväčšie investície boli použité na:

• žiacke súťaže, olympiády, športové akcie, výmenné pobyty, exkurzie, lyžiarske kurzy
          • prevádzku a údržbu školy – rekonštrukcia tried a učební
          • nákup, opravy, prevádzku kopírok a tlačiarní
          • nákup odbornej literatúry a časopisov
          • nákup počítačovej techniky
          • jednorazové príspevky z FGŠ

OZ Metodka v roku 2009 realizovalo nasledovné aktivity:

1. rekonštrukcia učebne biológie v budove na Jelačičovej

V roku 2009 sa ukončila rekonštrukcia učebne biológie, ktorá slúži žiakom ZŠ,  OG a žiakom bilingválnej sekcie.

Dokúpila sa keramická tabuľa, PC a DVD , VHS prehrávač. Učebňa je vybavená novým nábytkom a tieniacou technikou. V miestnosti sú spravené nové elektrické rozvody a je napojená na internet.

2. rekonštrukcia učebne jazykov v budove na Metodovej

Druhá učebňa jazykov bola realizovaná z projektu, ktorý zabezpečil kabinet AJ spolu s riaditeľstvom školy. OZ doplnilo do tejto učebne slúchadlá a tieniacu techniku. Túto učebňu využívajú všetci študenti školy.

3. dobudovanie sietí v oboch budovách

V roku 2009 firma Worknet realizovala dobudovanie počítačových sietí v oboch budovách. Siete sú inštalované vo všetkých odborných učebniach, kabinetoch a v triedach na 3. a 1. poschodí v budove na Jelačičovej a v triedach na 1. a 2. poschodí v budove na Metodovej. Obe budovy sú vzájomne prepojené, čo umožňuje ľahšiu komunikáciu zamestnancov .

Táto sieť sa využíva aj na napojenie telefónov .

4. vybudovanie stravovacieho terminálu

Vďaka dobudovaným sieťam realizovala firma KASCOMP napojenie stravovacieho terminálu do priestorov jedálne. Momentálne beží skúšobný program na vydávanie stravy formou čipových preukazov. Plánujeme do konca školského roku overiť systém objednávania stravy cez internet.

5.skvalitnenie vyučovacích hodín

V roku 2009 sme dokúpili k prenosným dataprojektorom  2 prenosné počítače. Využitie tejto prenosnej techniky skvalitňuje vyučovací proces na hodinách geografie, biológie, jazykov aj matematiky. Do učební informatiky sa dokúpili nové komponenty k PC.

6. rekonštrukcia priestorov starej telocvične

V starej telocvični v budove školy sme doplnili rebriny a tým sme získali 2 nové priestory. Oddelili sme priestor so stolmi na stolný tenis a vytvorili sme novú dievčenskú posiľňovňu. Keďže záves, ktorý oddeľoval obe telocvične už bol nefunkčný  a z bezpečnostného hľadiska nevyhovujúci zrealizovali sme kúpu nového závesu, ktorý úplne oddeľuje obe telocvične, je bezpečný, praktický, udržuje optimálnu svetelnosť v priestore a pôsobí aj  esteticky .

7.rekonštrukcia tried

Úspešne sa rozbehli aj rekonštrukcie tých tried, ktoré splnili podmienku 70 % prispievania do OZ Metodka. V triedach 2. C, 1.D,1.A tercii, kvarte a 4.BF sa uskutočnili čiastočné alebo úplné rekonštrukcie/maľovanie , oprava žalúzií, oprava tabule, oprava kachličiek a parapetu a iné./

Občianske združenie Metodka  hospodárilo v roku 2009  so ziskom  39 911,57 eur.

OZ Metodka vytvorilo v roku 2009 na základe súhlasu predstavenstva OZ  druhý účet v Tatra banke.

Prvý účet v TABA č. 2625862793slúži na prevody týkajúce sa žiackych preukazov a ITIC preukazov a školských akcií / lyžiarske kurzy, výmenné pobyty, exkurzie... /.

Druhý účet v TABA č. 2928826511bol založený v novembri  2009 . Tento účet bude slúžiť od septembra školského roku 2010/2011 na príjmové a výdavkové platby súvisiace s činnosťou OZ.

Účet v SLSP bude v novom školskom roku z dôvodu veľkých poplatkov za transakcie a neochoty poskytnúť výhodný balík služieb pre  OZ zrušený !!!!!

Dňa 16.4.2010 vykonala revízna komisia v zložení p. Šimková , p. Janáčová a p. Madajová revíznu kontrolu účtovníctva.

Revízna komisia skonštatovala, že k žiadnym závažným porušeniam neprišlo. Odporúčania k drobným úpravám sformulovala do 3 bodov.

Vážení rodičia.

Ďakujeme Vám za pomoc a podporu, ktorú ste poskytli našej škole v uplynulom roku. Veríme, že i naďalej budete aktivity Spojenej školy  a Občianskeho združenia Metodka  podporovať a že Vás presvedčíme, že jedine s Vašou pomocou sa nám aj naďalej podarí skvalitňovať výchovný a vzdelávací proces na našej škole.

Hana Kubalová

predseda predstavenstva