• Školský DELF (od 12 do 17 rokov)

26. 4. 2015

Gymnázium, Metodova 2 v  Bratislave ponúka svojim študentom možnosť vykonať skúšku z francúzskeho jazyka a získať celosvetovo uznávaný certifikát DELF v štyroch nasledujúcich úrovniach:

DELF B2

samostatný používateľ

DELF B1

DELF A2

používateľ základov jazyka

DELF A1

Každý diplom korešponduje s jednou zo štyroch prvých úrovní Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky. Jednotlivé diplomy pozostávajú zo série skúšok, ktorých cieľom je preveriť všetky štyri jazykové zručnosti uchádzača: porozumenie písaného a hovoreného textu, ústny a písomný prejav.

Charakteristika

• Školský diplom sa zaraďuje medzi medzinárodne uznávané diplomy z francúzskeho jazyka (DELF). Označenie "školský" (DELF scolaire) sa na diplome nešpecifikuje.
          • Štruktúra testov je rovnaká ako v prípade verzie DELF pre verejnosť, jediný rozdiel spočíva v témach a materiáloch, ktoré sú prispôsobené školskému publiku.

Všeobecné podmienky

• Konanie skúšok DELF scolaire je podmienené existenciou zmluvy, ktorú uzavrie príslušný miestny vzdelávací orgán s francúzskym veľvyslanectvom.
          • Školský DELF je určený pre všetkých žiakov inej ako francúzskej národnosti, ktorí navštevujú jednu z inštitúcií oprávnenú na základe zmluvy takéto skúšky organizovať.
          • Skúšky sa konajú každý rok v jednotlivých školských zariadeniach so súhlasom francúzskej organizácie CIEP (Medzinárodné centrum pedagogických štúdií).
          • Zápis na skúšky prebieha priamo v školských zariadeniach.
          • Ceny  stanovuje Oddelenie pre spoluprácu a kultúrnu činnosť Veľvyslanectva Francúzskej republiky po dohode s miestnymi školskými zariadeniami.

Termín skúšok a cenník 2015 - DELF školský

Skúšky

11. - 15. máj 2015

9. - 10. jún 2015

12. - 16. október 2015

10. - 11. november 2015

22€

29€

49€

59€

Pre viac informácií:

• Viac informácií o DELF scolaire nájdete na internetovej stránke CIEP.
          • Pre viac informácií o DELF scolaire na gymnáziu Metodova  kontaktujte Mgr. Gabrielu Hančíkovú

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

22. 4. 2015

Vážení rodičia,

pozývame Vás na posledné tohtoročné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v PONDELOK 27.4.2015 s nasledujúcim programom:

16.30   stretnutie Zboru zástupcov OZ Metodka (zborovňa Metodova)

17.30-18.00   triedne aktívy

18.00-19.00   konzultácie rodičov s vyučujúcimi

Tešíme sa na Vašu účasť.

• Štipendijné medzinárodné programy na leto

19. 2. 2015

Milí žiaci,

v pondelok 23. februára 2015 o 14.00 sa v multimediálnej učebni na 1. poschodí v budove na Metodovej uskutoční krátke predstavenie viacerých veľmi zaujímavých letných štipendijných pobytov pre žiakov sekundy až oktávy 8-ročného štúdia a všetkých ročníkov všeobecného a bilingválneho gymnázia, ktoré organizuje nezisková organizácia LEAF. Príďte a využite svoju šancu! Viac na stránke www.prestudentov.leaf.sk.

• DOD už vo ŠTVRTOK !!!

12. 12. 2014

Pozývame piatakov, ôsmakov, deviatakov a ich rodičov na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ našej školy vo ŠTVRTOK 11.12.2014 od 13.00 do 15.00.

Program DOD:
          - 13.00-13.30   informácie o štúdiu v novej telocvični
          - 13.30-15.00   návšteva otvorených hodín
          - stretnutie so žiakmi, učiteľmi, riaditeľstvom školy a jazykovou atašé Francúzskej republiky
          - návšteva moderných odborných učební

Tešíme sa na Vašu návštevu !

• Beseda o frankofónnom VŠ štúdiu

2. 12. 2014

27.11.2014 o 14.00 s a uskutočnila beseda Možnosti VŠ štúdia vo Francúzsku a frankofónneho VŠ štúdia  na Slovensku. Zúčastnili sa na nej S. Dauzet z Francúzskeho inštitútu (prezentácia Národnej agentúry pre propagáciu francúzskeho vysokého školstva Campus France) a F. Delaneuville - riaditeľ Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu (prezentácia frankofónneho VŠ štúdia na Slovensku a Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu). Informačné linky nájdete v sekcii Informácie pre žiakov/Ponuky VŠ štúdia.

• Výstava Metodka vo víre Novembra

2. 12. 2014

Počas predlženého víkendu 15-17.11.2014 sa skupina žiakov triedy 4.BF zúčastnila na záverečnom seminári k projektu „Revolúcia ´89 v regiónoch“ organizovanom v Bratislave Nadáciou Milana Šimečku. Účastníčka podujatia Saša Pančíková o jeho priebehu napísala:

V sobotu 15.11. všetky zúčastnené tímy prezentovali svoju prácu a výsledky v The Spot na Nedbalovej ulici v Bratislave. V nedeľu 16.11. bola na celý deň prichystaná diskusia v Umelke s osobnosťami z novembra ’89, napríklad  s Fedorom Gálom, či Ľubomírom Feldekom. Večer sa žiaci zúčastnili spomienkovej slávnosti, ktorú organizoval slovenský prezident Andrej Kiska. Medzi pozvanými sa ocitli prezidenti V4 a tiež nemecký a ukrajinský prezident, nechýbali ani hlavné osobnosti revolúcie, či veľa politikov. Program v divadle sa skladal z krátkych dobových videí  a tiež z hudobných vystúpení, kde dnešní speváci interpretovali pesničky Karla Kryla a Ivana Hoffmana. V pondelok 17.11. študentské tímy diskutovali o svojich zážitkoch z predchádzajúcich dní a tiež o prínose projektu. Celého projektu sa zúčastnili študenti zo Žiliny, Považskej Bystrice, Košíc, Šurian, Detvy, Martina a my z Bratislavy. Tento projekt nám umožnil osvojiť si techniky robenia rozhovorov a získavania informácií z prameňov a ich následné spracovanie. Vďaka semináru sme si zlepšil ústny prejav a tiež argumentáciu. Zároveň sme sa dozvedeli veľa vecí o tejto udalosti, o ktorej, bohužiaľ, naši rovesníci často nič nevedia.

November___89_na_Metodke.pdf

Dňa 25.11.2014 bola otvorená výstava k Novembru ´89, ktorú pripravili žiaci 4.BF pod odborným vedením p. A. Mezeiovej. Výstava sa venuje udalostiam spred 25 rokov a ich odrazu v dianí na našej škole. Pár fotografií je v sekcii O škole/Fotoalbum.